טיולי רכיבה

משפחות רוכבות וחובבים מוזמנים להגיע עם אופניהם לסופשבוע הרפתקני של רכיבות שטח, עם לינה בשטח בקמפינג האירוע או באחת מאפשרויות הלינה באזור. כל המשתתפים נדרשים לשלם בעבור ההשתתפות בטיולי הרכיבה כולל ילדים בכל גיל.

ביום שישי 21/12 - ניתן לבחור בין שני המסלולים הבאים:
 • "נחל סדום ונחל פרצים" - כ 20 ק"מ. המסלול הקלאסי הכולל טיפוס בנחל פרצים עד לעליית "מקורות" האימתנית, רכיבה מהנה במישור עמיעז וירידה מהירה בנחל סדום. המסלול מיועד למשפחות ולילדים המנוסים ברכיבת שטח, מגיל 12 ומעלה על אופני הרים "אמיתיים" - המסלול אינו מתאים לילדים בכסאות תינוק ונגררים.

 • "סובב שפך נחל חימר" - כ 6 ק"מ. טיול משפחתי מסביב למאגר חימר, מסלול ברמת קושי קלה- בינוני, מתאים לכל הגילאים  - המסלול כולו בשטח ולא על דרכים סלולות ולכן מותאם לאופני שטח בלבד. ניתן לרכוב בו עם טריילרים וכסאות תינוק למיומנים בכך. 

ביום שבת 22/12 ניתן לבחור מבין שלושה מסלולים בדרגות קושי משתנות המתחילים כ25 דקות דרומה משטח הפסטיבל:

 • "כיכר סדום" - כ 6 ק"מ - טיול משפחתי קצר לכל הגילאים כולל הסברים של מורה דרך מוסמך תושב המקום.

 • "סובב כיכר סדום" -כ 12 ק"מ לאורך גדר המערכת ובין מטעי ישובי הכיכר- מסלול חדש ברמת קושי פיזי קלה ויכולת טכנית קלה מתאים במיוחד למשפחות עם רוכבים מתחילים וילדים שמחפשים לרכוב יותר קילומטרים. ילדים בגלאי 8 ומעלה בליווי הורה, או 14 ללא מלווה, על אופני הרים עם גלגלים בקוטר 20 אינץ' ומעלה בעלי הילוכים, המתאימים גם לטיפוס עליות. 

 • מסלול "חריץ בחוואר" - כ 25 ק"מ - קושי פיזי בינוני. מסלול המותאם לילדים בגילאי 12 ומעלה בליווי הורים ועם אופני הרים "אמיתיים", או גילאי 16 ומעלה ללא ליווי הורים.
ט.ל.ח יתכנו שינויים במסלולים עקב תנאי מזג האויר 

טפסי הצהרת בריאות ואישור השתתפות

כל משתתף באירוע נדרש להדפיס ולמלא טופס אישור השתתפות, יש להוריד את הטפסים מהאתר, לחתום עליהם ולהגיש אותם בעת איסוף ערכות המשתתפים.   [להורדת טופס למשתתפים במקצי הטיולים, ריצות ורכיבות ילדים]
 
- ניתן לרכוש חבילות משולבות לטיולי הרכיבה בשישי ושבת. שימו לב שיש הנחה מובנת ככול שמספר הנרשמים גבוה יותר (לדוגמה קבוצה של 6 חברים ישלמו על טיול חד יומי 360 ש"ח במקום 480 ש"ח).

 
       

טיולי הרכיבה ביום שישי ייצאו משער הזינוק/סיום שבמתחם אירוע Desert Challenge.
 
חשוב לדעת: 
 • כל הרכיבות בהובלה וסגירה של מדריכי רכיבה מוסמכים, בליווי מכונאי רכוב, רכב חילוץ וחובש.
 • ההשתתפות מותנית בהרשמה ובתשלום. הרשמה במקום תתאפשר על בסיס מקום פנוי בלבד.
 • המסלולים ניתנים לשינוי ללא הודעה מראש בהתנאם לתנאי מזג האויר ותנאי השטח.
לוח זמנים 
12:00 - כינוס למשתתפים, קבלת ערכת משתתף ותדרוך.
12:30 - יציאה לטיול

המסלולים:
"נחל סדום ונחל פרצים" - כ 20 ק"מ:
המסלול הקלאסי הכולל טיפוס בנחל פרצים עד לעליית "מקורות" האימתנית, רכיבה מהנה במישור עמיעז וירידה מהירה בנחל סדום. 
המסלול מיועד למשפחות ולילדים המנוסים ברכיבת שטח, מגיל 12 ומעלה על אופני הרים "אמיתיים" עם צמיגי שטח והילוכים - המסלול אינו מתאים לילדים בכסאות תינוק ולנגררים.
הרכיבה אינה תחרותית ותתנהל בקצב רגוע ובאווירת טיול עם מדריך מוביל ומכונאי אופניים מאסף.
 
"סובב שפך נחל חימר" כ-6 ק"מ:
טיול משפחתי מסביב למאגר חימר. מסלול ברמת קושי קלה-בינונית, מתאים לכל הגילאים - המסלול כולו בשטח ולא על דרכים סלולות. ל שטח ולכן מותאם לאופני שטח בלבד. ניתן לרכוב בו עם טריילרים וכסאות תינוק למיומנים בכך. 
 
המסלולים ייצאו מנקודת הכינוס בפארק האקולוגי שבכיכר סדום, בכניסה ליישובים נאות הכיכר ועין תמר.
נקודת הכינוס נמצאת כ-25 דקות נסיעה ממתחם הפסטיבל, בנסיעה דרומה על כביש 90.
בסיום הרכיבות, כולם מוזמנים לשוב למתחם אירוע Desert Challenge ליהנות מההפנינג עד סיום האירוע בשעה 14:00.

חשוב לדעת: 
 • כל הרכיבות בהובלה וסגירה של מדריכי רכיבה מוסמכים, בליווי מכונאי רכוב, רכב חילוץ וחובש.
 • המסלולים ניתנים לשינוי ללא הודעה מראש בהתנאם לתנאי מזג האויר ותנאי השטח.
לוח זמנים
08:00 כינוס והתארגנות בפארק האקולוגי בכניסה לישובי כיכר סדום. חלוקת ערכות משתתף לרוכבים שהגיעו לשבת בלבד.
09:00 זינוק למסלולי "חריץ בחוואר" 25 ק"מ ו"סובב כיכר סדום" 12 ק"מ
09:00 יציאה למסלול המשפחות "אטרקציות בכיכר סדום" 6 ק"מ

הפארק האקולוגי בכניסה לישובי כיכר סדום
~ הפארק האקולוגי בכניסה לישובים נאות הכיכר ועין תמר ~

"אטרקציות בכיכר סדום" - 6 ק"מ
טיול רכיבה משפחתי קצר 6 ק"מ - לאורך תחנות ביישובי נאות הכיכר ועין תמר.
המסלול כולל אטרקציות כמו רכיבה לאורך אנדרטת הנופלים, שחזור קרב, הסבר ותצפית על פטה מורגנה, תצפית אל עבר הגבול הירדני, ביקור וטעימות במטעי פילפלים/עגבניות, תצפית לכפר השכן הירדני, עימו יש שת"פ חקלאי, תצפית והסבר על אבן גבול 120 ועוד. המסלול מלווה ומודרך על ידי מדריכת ידיעת הארץ מקומית ומדריכי רכיבה מוסמכים.

למי מיועד? למשפחות וילדים רוכבים מכל הגילאים, על אופנים בכל הגדלים, נגררים מנשאים וכו' - בהתאם לניסיון וגיל הרוכבים.מסלול "סובב כיכר סדום" - 12 ק"מ 
מסלול המשלב רכיבת שטח וכביש סביב ישובי כיכר סדום. צופה אל המרחבים המקיפים את האזור של דרום מדבר יהודה ועבר הירדן המזרחי. 
תחילתו בפארק האקולוגי בשפך נחל אמציה, משם נרוכב לעבר תצפית על ההטייה של נחל ערבה, בסמוך לגבול ישראל ירדן, לאחר התצפית נרכוב לאורך השביל החקלאיים ולאורך תעלות המים לכיוון בריכות המים של מפעלי ים המלח. נחצה מטעי תמרים ונרכב לאורך גדרות המגינות על המטעים בפני חיות בר חזרה לכיוון כיכר סדום.

רמת קושי פיזי – קלה פלוס, רמת קושי טכני – קלה פלוס. משך הרכיבה - כשעתיים.

למי מיועד? המסלול מיועד לרוכבים ברמת בסיסית ולמשפחות רוכבות עם ילדים המנוסים ברכיבת שטח במרחק דומה מגיל 8 ומעלה בליווי הורה, או 14 ללא מלווה, על אופני הרים עם גלגלים בקוטר 20 אינץ' ומעלה בעלי הילוכים, המתאימים גם לטיפוס עליות.

ציוד חובה: אופני הרים תקינים וקסדה, מינימום שני בקבוקי שתייה או תרמיל מים (1.5 ליטר מינימום) לכל משתתף, חטיף אנרגיה או צידה כלשהי, פנימית חלופית."חריץ בחוואר ארוך" - 25 ק"מ

מסלול מדברי ארוך מהיפים שיש לאזור להציע. שימו לב: המסלול יאתגר רוכבים צעירים ובלתי מנוסים. רמת קושי פיזי – בינונית, רמת קושי טכני – קלה פלוס. משך הרכיבה - כשלוש שעות וחצי.

למי מיועד? המסלול מיועד לרוכבים ברמת בינונית ולמשפחות רוכבות עם ילדים מגיל 12 ומעלה בליווי הורים, ילדים המנוסים ברכיבת שטח במרחק דומה, עם אופני הרים אמיתיים: גלגלים בקוטר 24 אינץ' ומעלה, אופניים בעלי הילוכים, המתאימים גם לטיפוס עליות. ניתן לרכב את המסלול גם לילדים מגיל 16 ומעלה ללא ליווי הורים.

ציוד חובה: אופני הרים תקינים וקסדה, מינימום שני בקבוקי שתייה או תרמיל מים (1.5 ליטר מינימום) לכל משתתף, חטיף אנרגיה או צידה כלשהי, פנימית חלופית.

מפת הגעה לכיכר סדוםשבת 22/12 
מסלול חריץ בחוואר 27 ק"מ


הרשמה
1. בעת ההרשמה על כל רוכב/ת לחתום על << טופס שחרור מאחריות והצהרת בריאות >> רוכבים מתחת לגיל 18 מחויבים בחתימת הורה/אפוטרופוס.
2. מדיניות ביטולים: כמופיע בעמוד הרשמה
3. ההרשמה לאירוע מוגבלת למספר משתתפים. על מנת להבטיח השתתפותכם באירוע יש להירשם ולשלם באתר האירוע. ניתן להירשם במקום על בסיס מקום פנוי ועד סיום ערכות המשתתף.

הוראות בטיחות ותקנון השתתפות
4. הטיולים הם מסעות רכיבה משפחתיים-עממיים ולא תחרות. הרכיבה היא לשם הנאה בלבד. לא יהיו פרסים ומדידת זמנים.
5. הרכיבה באחריות הרוכב, ובאחריותו לסיימה בשלום. יש לרכוב לאט ובבטיחות, עם שתי ידיים על הכידון ומוכנות לבלום כל הזמן, תוך כדי שמירה על מרחק בלימת חירום האחד מהשני. בכל מקרה בו מזהים סכנה, מכשול אתגרי וכיו"ב יש לרדת מהאופניים וללכת ברגל. חובה להאט בסיבובים וירידות. חובה להאט בקרקע מחורצת.
6. חובה לרכוב עם קסדה תקינה ורכוסה בכל זמן הרכיבה, נעליים סגורות, אופניים תקינים ועליהם לוחית המשתתף שתחולק ע"י המארגנים.
7. על כל רוכב/ת להצטייד לפחות בבקבוק מים אחד.
8. מומלץ להביא כפפות, מזון קל לטיול.
9. שתייה, שימוש בטלפון וכדומה - בעצירה מלאה בצידי הדרך המסומנת בלבד.

הגבלת גיל
10. גילאי מינימום לרכיבה במסלולי האופניים - בתנאי שהרוכב מיומן ומנוסה ברכיבת שטח במרחקים דומים:
 • סדום ופרצים 14 ק"מ - 8 שנים.
 • סובב כיכר סדום 12 ק"מ - 8 שנים.
 • חריץ בחוואר ארוך 25 ק"מ - 12 שנים.
 • אטרקציות בכיכר סדום 6 ק"מ - מתאים לכל הגילאים, בהתאם לניסיון וגיל הרוכבים.
תקנות לרכיבה
11. הרכיבה במסלולי הטיולים המודרכים היא בתחום שבין המדריך המוביל למדריך המאסף/רכב הליווי בלבד. אין לצאת מנתיב המסלול, לעזוב את המסלול המודרך, לעקוף את המדריך המוביל או לרכוב מאחורי המדריך המאסף. יש לעקוב אחר הסימון בשטח בחיצים, להאט בכל פנייה וצומת, על מנת לוודא את הסימון בהמשך הדרך, ולא לחצות חסימות וסרטי סימון לבנים.
12. חובה לרכוב בצירים המשולטים בלבד. אין לרדת מהמסלול המשולט.
13. יש להישמע להוראות המארגנים, המרשלים (בקרי הבטיחות) הפזורים לאורך המסלול ולהוראות מנהלי המסלולים בשטח. מארגני המסע רשאים להפסיק השתתפות הרוכב במידה והוא אינו נשמע להוראותיהם.
14. על לוחית המשתתף שלכם מוטבע מספר חירום, אליו יש להתקשר בעת צרה (מספר הטלפון הוא 052-3449095). באחריות הרוכבים לדווח למספר החירום על הרגשה לא טובה או כל בעיה אחרת. במידה ואינכם יכולים להשתמש במספר, הודיעו לרוכבים אחרים, למרשלים הפזורים בשטח, או לרכבי הניהול.
15. במידה ורוכב עוזב את המסלול והאירוע לפני הגעתו לנקודת הסיום, עליו לדווח למארגנים על עזיבתו. רוכבים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם. במידה ואינך בטוח במסלול יש להתקשר למספר החירום המופיעים על לוחית המשתתף.
16. התנועה במסלול אינה מוגבלת לרוכבים בלבד. יתכן ותפגשו הולכי רגל, רוכבי אופניים שלא משתתפים באירוע, מטיילים, רוכבי סוסים, אופנועים וטרקטורונים ונהגי מכוניות וג'יפים. יש לרכוב בזהירות ובערנות תוך מתן כבוד וזכות קדימה למשתמשי שבילים אחרים. בדרכים רחבות עם תנועה נגדית, שימרו על חוקי התנועה והיצמדו לימין.
17. הרכיבה על מתקני המיומנויות המלאכותיים במתחם האירוע בנחל חימר באחריות הרוכבים, ובהתאם להוראות מדריכי הרכיבה ומנהלי המתחמים בלבד.

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו