טיולי רכיבה

משפחות רוכבות וחובבים מוזמנים להגיע עם אופניהם למסע הרפתקני של רכיבת שטח, עם לינה ביום חמישי בשטח הקמפינג באירוע או באחת מאפשרויות הלינה באזור. שעת היציאה מתאימה לרוכבים ורוכבות אשר מעוניינים להשתתף במרתון הרכיבה בבוקר ולאחר מכן לרכב עם ילדיהם את מסלול הטיול בצהריים. כל המשתתפים נדרשים לשלם בעבור ההשתתפות בטיולי הרכיבה כולל ילדים בכל גיל.

חשוב לדעת: 
  • כל הרכיבות בהובלה וסגירה של מדריכי רכיבה מוסמכים, בליווי מכונאי רכוב, רכב חילוץ וחובש.
  • ההשתתפות מותנית בהרשמה ובתשלום. הרשמה במקום תתאפשר על בסיס מקום פנוי בלבד.
  • המסלולים ניתנים לשינוי ללא הודעה מראש בהתנאם לתנאי מזג האויר ותנאי השטח.
לוח זמנים 
06:00-13:30 - איסוף ערכות משתתפים בעמדת הרישום
13:30 - תדריך על קו זינוק ליציאה לטיול 21 ק"מ
14:00 - תדריך על קו זינוק ליציאה לטיול 6 ק"מ

 

 
טיולי הרכיבה ביום שישי ייצאו משער הזינוק/סיום שבמתחם אירוע Desert Challenge.
המסלולים:
"נחל סדום ונחל פרצים" - כ 20 ק"מ:
המסלול הקלאסי הכולל טיפוס בנחל פרצים עד לעליית "מקורות" האימתנית, רכיבה מהנה במישור עמיעז וירידה מהירה בנחל סדום. 
המסלול מיועד למשפחות ולילדים המנוסים ברכיבת שטח, מגיל 12 ומעלה על אופני הרים "אמיתיים" עם צמיגי שטח והילוכים - המסלול אינו מתאים לילדים בכסאות תינוק ולנגררים.
הרכיבה אינה תחרותית ותתנהל בקצב רגוע ובאווירת טיול עם מדריך מוביל ומכונאי אופניים מאסף.
 
"סובב שפך נחל חימר" כ-6 ק"מ:
טיול משפחתי מסביב למאגר חימר. מסלול ברמת קושי קלה-בינונית, מתאים לכל הגילאים - המסלול כולו בשטח ולא על דרכים סלולות ולכן מותאם לאופני שטח בלבד. ניתן לרכוב בו עם טריילרים וכסאות תינוק למיומנים בכך. 

טפסי הצהרת בריאות ואישור השתתפות
כל משתתף באירוע נדרש להדפיס ולמלא טופס אישור השתתפות, יש להוריד את הטפסים מהאתר, לחתום עליהם ולהגיש אותם בעת איסוף ערכות המשתתפים.   [להורדת טופס למשתתפים במקצי הטיולים, ריצות ורכיבות ילדים]
 
הנחת כמות לנרשמים
שימו לב שיש הנחה מובנת ככול שמספר הנרשמים גבוה יותר (לדוגמה קבוצה של 6 חברים ישלמו על מסע רכיבה ארוך 360 ש"ח במקום 480 ש"ח).


       
 
הרשמה
1. בעת ההרשמה על כל רוכב/ת לחתום על << טופס שחרור מאחריות והצהרת בריאות >> רוכבים מתחת לגיל 18 מחויבים בחתימת הורה/אפוטרופוס.
2. מדיניות ביטולים: כמופיע בעמוד הרשמה
3. ההרשמה לאירוע מוגבלת למספר משתתפים. על מנת להבטיח השתתפותכם באירוע יש להירשם ולשלם באתר האירוע. ניתן להירשם במקום על בסיס מקום פנוי ועד סיום ערכות המשתתף.

הוראות בטיחות ותקנון השתתפות
4. הטיולים הם מסעות רכיבה משפחתיים-עממיים ולא תחרות. הרכיבה היא לשם הנאה בלבד. לא יהיו פרסים ומדידת זמנים.
5. הרכיבה באחריות הרוכב, ובאחריותו לסיימה בשלום. יש לרכוב לאט ובבטיחות, עם שתי ידיים על הכידון ומוכנות לבלום כל הזמן, תוך כדי שמירה על מרחק בלימת חירום האחד מהשני. בכל מקרה בו מזהים סכנה, מכשול אתגרי וכיו"ב יש לרדת מהאופניים וללכת ברגל. חובה להאט בסיבובים וירידות. חובה להאט בקרקע מחורצת.
6. חובה לרכוב עם קסדה תקינה ורכוסה בכל זמן הרכיבה, נעליים סגורות, אופניים תקינים ועליהם לוחית המשתתף שתחולק ע"י המארגנים.
7. על כל רוכב/ת להצטייד לפחות בבקבוק מים אחד.
8. מומלץ להביא כפפות, מזון קל לטיול.
9. שתייה, שימוש בטלפון וכדומה - בעצירה מלאה בצידי הדרך המסומנת בלבד.

הגבלת גיל
10. גילאי מינימום לרכיבה במסלולי האופניים - בתנאי שהרוכב מיומן ומנוסה ברכיבת שטח במרחקים דומים:
  • סדום ופרצים 20 ק"מ - 12 שנים.
  • סובב שפך נחל חימר 6 ק"מ - 6 שנים.
תקנות לרכיבה
11. הרכיבה במסלולי הטיולים המודרכים היא בתחום שבין המדריך המוביל למדריך המאסף/רכב הליווי בלבד. אין לצאת מנתיב המסלול, לעזוב את המסלול המודרך, לעקוף את המדריך המוביל או לרכוב מאחורי המדריך המאסף. יש לעקוב אחר הסימון בשטח בחיצים, להאט בכל פנייה וצומת, על מנת לוודא את הסימון בהמשך הדרך, ולא לחצות חסימות וסרטי סימון לבנים.
12. חובה לרכוב בצירים המשולטים בלבד. אין לרדת מהמסלול המשולט.
13. יש להישמע להוראות המארגנים, המרשלים (בקרי הבטיחות) הפזורים לאורך המסלול ולהוראות מנהלי המסלולים בשטח. מארגני המסע רשאים להפסיק השתתפות הרוכב במידה והוא אינו נשמע להוראותיהם.
14. על לוחית המשתתף שלכם מוטבע מספר חירום, אליו יש להתקשר בעת צרה (מספר הטלפון הוא 052-3449095). באחריות הרוכבים לדווח למספר החירום על הרגשה לא טובה או כל בעיה אחרת. במידה ואינכם יכולים להשתמש במספר, הודיעו לרוכבים אחרים, למרשלים הפזורים בשטח, או לרכבי הניהול.
15. במידה ורוכב עוזב את המסלול והאירוע לפני הגעתו לנקודת הסיום, עליו לדווח למארגנים על עזיבתו. רוכבים שיעזבו את המסלול ללא הודעה למארגנים יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם. במידה ואינך בטוח במסלול יש להתקשר למספר החירום המופיעים על לוחית המשתתף.
16. התנועה במסלול אינה מוגבלת לרוכבים בלבד. יתכן ותפגשו הולכי רגל, רוכבי אופניים שלא משתתפים באירוע, מטיילים, רוכבי סוסים, אופנועים וטרקטורונים ונהגי מכוניות וג'יפים. יש לרכוב בזהירות ובערנות תוך מתן כבוד וזכות קדימה למשתמשי שבילים אחרים. בדרכים רחבות עם תנועה נגדית, שימרו על חוקי התנועה והיצמדו לימין.

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו