Desert Run // Day Runמסלולי ריצת יום חוויתית - 10 ו-27 ק"מ מדבריים במסלולים הקסומים של "סובב סדום".
הריצה מתאימה לשומרי שבת, ולרצים שמעוניינים לחוות את השטח בשעות היום.


אתם מוזמנים להתנתק מהלחץ וההמולה של שבוע העבודה ושל מרכז הארץ, לרדת לים המלח ולהשתתף בריצה חווייתית מיוחדת במינה, בנוף קדומים מדברי לאורך הקניונים הלבנים של נחל פרצים, נחל סדום ובמרחבי מישור עמיעז.

המסלול ברובו על דרכי עפר ושבילים נוחים לריצה ולא דורש מיומנות טכנית גבוהה, מתאים לכל סוגי הרצים - כביש או שטח - ולכל הרמות, ממתחילים ועד למנוסים, כהכנה, ריצת נפח או ריצת שחרור למי שמתאמן לאירוע גדול.

כל מסלולי הריצה מתחילים ומסתיימים במתחם פסטיבל הספורטבע הגדול בארץ, עם מתחם קמפינג מפנק, חניון קראוונים, פאב ספורטאים, הופעות מוזיקה חיות, הפעלות לילדים, EXPO ענק, מסעדה, מקלחות חמות ועוד. מקצי רכיבת אופני שטח עממיים ותחרותיים מתקיימים בשישי ובשבת בבקרים.מסלול ריצת יום 27 ק"מ - פרצים עליון
זינוק: יום שישי שעה 06:30

למי מיועד:
רצי שטח בעלי ניסיון ממוצע, במסלול מספר עליות קצרות אך קשוחות, ריצה בתוך ערוצי נחל מלאים חלוקי אבן. זמן ממוצע למסלול כ-3 שעות. לאורך המסלול תחנות שתיה אך יש להצטייד בלפחות חצי ליטר אחד לאדם.

תיאור: המסלול חוצה את נחל חימר, ומטפס בעלייה תלולה (אך קצרה) אל שלוחה בין נחל חימר לנחל לוט, בריצה לאורך השלוחה נוכל להנות מתצפית שיא גבוה אל נוף בתרונות ועמק זוהר. בחלק הזה של המסלול מספר מעברים טכניים למחצה. נסיים את התנועה על השלוחה בריצה בערוץ נחל לוט ונתחבר אל נחל פרצים ליד פטרית הסלע המרשימה, נמשיך בתנועה לאורך הערוץ הרחב של נחל פרצים ומשם ניכנס לתוך נחל סדום הפתלתל עם הקירות הגבוהים, הריצה היא במגמת עליה.
משם נצא לתוך מישור עמיאז לדרך נוחה ורחבה, ונחזור לנחל פרצים ומעבר ליד מערת הקמח, נהנה מהקירות המרהיבים של הנחל, נפנה שוב לנחל פרצים וחזרה במגמת ירידה אל קו הסיום.

מסלול 10 ק"מ - נחל פרצים
זינוק: יום שישי שעה 07:00

למי מיועד:
רצי שטח בעלי יכולת בסיסית שרוצים לטעום מהמדבר. המסלול ברובו על דרכי ג'יפים לבנות.זמן ממוצע למסלול כ-1 שעה. לאורך המסלול תחנות שתיה אך יש להצטייד בלפחות ליטר אחד לאדם.

תיאור: נצא מהמחנה ונחצה את נחל חימר, נתחבר אל נחל פרצים ליד פטרית הסלע המרשימה.
נמשיך בתנועה לאורך הערוץ הרחב של נחל פרצים, ונסתובב חזרה בקרבת הכניסה לנחל סדום.
הריצה חזרה בתוך נחל פרצים ואל המחנה דרך אזור ברכות נאוית עמק זוהר ומשטחי החימר.
 טפסי הצהרת בריאות ואישור השתתפות
כל משתתף באירוע נדרש להדפיס ולמלא טופס אישור השתתפות, משתתפי המקצים התחרותיים נדרשים אף למלא טופס בריאות.
יש להוריד את הטפסים מהאתר, לחתום עליהם ולהגיש אותם בעת איסוף ערכות הצשתתפים.
[טופס למשתתפים במקצים התחרותיים]    [טופס למשתתפים במקצי הטיולים, ריצות ורכיבות ילדים]

 
 מקצה 10 ק"מ
 

פרופיל גבהים למקצה 10 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 5 ק"מ ריצה


מקצה 27 ק"מ
טיפוס מצטבר 363 מטרפרופיל גבהים מקצה 27 ק"מ ריצה
פרופיל גבהים מקצה 10 ק"מ ריצה


השתתפות באירוע Desert Run - Day Run 
1. זכות ההשתתפות בתחרות ריצת השטח מותרת למי שנרשם ושילם ומופיע ברשימת המשתתפים, והציג טופס הצהרת בריאות והסרת אחריות חתום בעת תהליך ההרשמה או בעת קבלת ערכת המשתתף.
2. מסירת ערכת המשתתף והשתתפות תחת שם אחר אסורה בהחלט ומסכנת את בריאות הרץ.
3. חובת ריצה עם מספר החזה ולרוץ עם שבב מדידת הזמנים שימסרו במעמד חלוקת ערכות המשתתף טרום האירוע.

4. גילאי מינימום להשתתפות בתחרות
5 ק"מ – 12
10 ק"מ – 16
21 ק"מ – 18
35 ק"מ – 18

ציוד חובה לרצים
5. משתתפי מקצה ה-27 ק"מ מחויבים לצאת עם בקבוק מים של 500 מ"ל לפחות. 
6. כובע או כיסוי ראש נגד שמש.
7. טלפון נייד עם סוללה טעונה במלואה למקרה חירום (הקליטה הסלולארית בחלק מהמסלולים מוגבלת).

8. ציוד מומלץ לרצים
ביגוד - יש להצטייד בביגוד מתאים לריצה, בהתאם לתחזית מזג האויר המעודכנת טרם האירוע. מומלץ להצטייד בביגוד הגנה מהשמש, קרם הגנה, משקפי שמש וכדומה.
שתייה/תזונה אישית - קיימות תחנות תזונה על המסלול, מומלץ גם למשתתפי מקצה ה10 ק"מ להצטייד בתזונה אישית למשך הריצה. 

כללי התנהגות בתחרות
9. יש להישמע להוראות מנהלת התחרות: שופטים; מרשלים; מארגנים; רכבי ניהול וחילוץ, צבא ומשטרה. רץ שלא ימלא אחר ההוראות ייפסל.
10. המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למנוע ממשתתף את הזכות להמשיך במירוץ במידה וצוות המירוץ יגיע למסקנה כי המשתתף מצוי בסכנה בטיחותי ו/או בריאותית מסיבה כלשהי.
11. רץ שייתפס משליך פסולת במסלול ייפסל! אין להשאיר פסולת משום סוג בשטח התחרות. כל רץ חייב לאסוף כל פסולת שהוא מייצר. בנקודות הביקורת שיחלקו מזון יהיו מתקנים לאיסוף אשפה – אנא השתמשו בהם.
12. יש לשמור על התנהגות ספורטיבית לאורך כל התחרות בפרט ובחיים בכלל. רץ שיחרוג מכללי ההתנהגות הספורטיבית והנאותה כלפי שופטים ומרשלים, מתחרים אחרים או כלפי משתמשי שטח אחרים (הולכי רגל; רוכבים מטיילים; רכבי שטח וכולי) ייפסל. דוגמאות להתנהגות לא ספורטיבית: עקיפה אלימה, קללות; דחיפות; מניעת עקיפה; התנהגות המסכנת אחרים.
13. משתתף שנאלץ לפרוש מהמרוץ יגיע לתחנת הזנה ושם יודיע למארגנים על פרישה. רץ אשר מעוניין לפרוש עקב בעיה רפואית יעדכן את התחנה הקרוב באמצעות רצים אחרים, או ידווח לצוות בטלפון וימתין להנחיות מהם או ממרשל אזורי.
14. חל איסור על המשתתפים לעוזב את המסלול ללא הודעה למארגנים, רצים שיעברו על איסור זה יחויבו בהוצאות צוותי החיפוש שיוזנקו לחפשם.
15. המסלולים מסומנים לכל אורכם בחיצים לפי צבע המקצה. אין לסטות מהדרך המסומנת. בכל צומת יש להאט ולחפש את הסימון הרשמי של מארגני התחרות

16. קטגוריות במקצים השונים
נשים עד 39
נשים 40+
גברים עד 39
גברים 40+

*קטגוריה תיפתח למספר מינימלי של 10 רצים. במידה ולא יהיה מספר רצים מינמלי, הרצים יכללו בקטגוריה הסמוכה

גיל הרצ/ה יחושב לפי שנת הלידה (ולא לפי היום והחודש). לשם דוגמה, גם רץ שנולד בפברואר 90' וגם רץ שנולד בסוף דצמבר באותה שנה, הם בני 28 לצורך חישוב הקטגוריה. קטגורית הגיל תתעדכן לקראת המרוץ ע"י מודדי הזמנים.

17. מדידת הזמנים בתחרות תעשה על ידי חברת B-Timing.
18. מדידת הזמנים היא אישית.
19. לכל רץ ימדד זמן אישי וזמן אקדח, הזמן הקובע לזכייה במקצים הוא זמן האקדח.
20. זמן גג לסיום כלל המקצים (Cut Off Times) - עד שעה 11:00.    
21. ערעורים: יש להגיש ערעור עד חצי שעה מחציית קו הזינוק, על טופס רשמי שיימצא בעמדות ההרשמה, ובצרוף 200 שקלים. במידה והערעור יתקבל הכסף יוחזר.

ט.ל.ח למארגנים שמורה הזכות לשינויים.

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו