אודות המועצה האזורית תמר

המועצה האזורית תמר- היכל התרבות של הטבע
הידעתם?
המועצה האזורית "תמר" המשתרעת על פני שטח של 1.7 מליון דונם , כוללת בתוכה שישה יישובים (קיבוץ עין-גדי, מושב נאות הכיכר, מושב עין-תמר, מושב עין-חצבה, ישוב חקלאי הר עמשא והישוב הקהילתי נווה זוהר), 15 בתי מלון ובהם 4,000 חדר, מפעלי תעשייה כימית גדולים ושטחים חקלאיים נרחבים.
מספר תושבי הקבע במועצה אינו עולה על 1,300 נפש, אך היא גם המספקת שירותים מוניציפאליים ל-1,250,000 מבקרים בשנה ולמפעלי התעשייה.
ייחודה בכך, שבניגוד לרשויות המקומיות והאזוריות האחרות, אין היא עוסקת רק ברווחת תושביה, אלא היא מעורבת עמוק בפיתוח הכללי של חבל ים המלח ברמה הלאומית, ובטיפול בבעיות האקוטיות כגון ירידת מפלס ים המלח, בורות ים המלח והגנת חופי המלונות מול התרוממות מפלס הבריכה התעשייתית של מפעלי ים המלח.

חבל ים המלח מצטיין בשילוב נדיר של משאבים טבעיים בעלי סגולות רפואיות, שמש ידידותית, מי-ים מיוחדים, מים טרמומינרליים, בוץ רפואי ותנאים אקלימיים שאין דומה להם ברחבי תבל, כגון עושר החמצן באוויר וסינון קרני השמש. אידיאלי לספורטאים לשיפור הישגים!

באזור שלנו מספר חופים ציבוריים לרווחת הציבור, שהנם חופי רחצה מוכרזים. כל החופים מכווני קהל עם שילוט מנחה בשפות שונות, עם עמדות מציל מאוישות, מקלחות ושירותים ציבוריים, הנגשה. כל זה ניתן לקהל המתרחצים והמבקרים ללא תשלום. החניה בשטחים הציבוריים בתשלום.

עוד בחבל ים המלח אתרי טבע, היסטוריה (מצדה - מעל לכל!). האתר שהפך להיכל התרבות של הטבע ובו מתקיימים אירועי התרבות הגדולים של מועצה אזורית תמר: פסטיבל התמר, האופרה הישראלית, פסטיבל -424, מרוץ עין גדי ועוד.
ים המלח ובו מרכזי מרפא ייחודיים, הינו המקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ (427 מ' מתחת לפני הים) הוא שריד ל"ימת הלשון" הקדומה שהשתרעה מן הכינרת בצפון ועד חצבה שבערבה.

אתרי הטבע והנוף יוצרים שילוב מיוחד מסוגו, בין נופים מדבריים צחיחים ונאות מדבר עם בריכות ומפלי מים, עיטורי צמחיה מגוונת ובעלי חיים (יעלים, שפני סלע, עופות מסוגים שונים ועוד...). כך התפתחה לה בעשור האחרון מיזמים תיירותיים כפריים מקסימים, במושבים דרום ים המלח. שם אומנות ומדבר מתמזגים לחוויה של מראות, ריחות וטעמים. שם מתקיימים סיורים חקלאיים החושפים גידולים מעניינים וטעימים. שם מקבלים את הוד המדבר והטבע במיטבו.

אנו מזמינים אתכם להיות חלק מאירועי המועצה, נשמח לראותכם ולהשתתפותכם.

מרכז המידע נמצא בסולריום הציבורי בעין בוקק, המרכז פועל כל ימות השנה בימים א'-ו' (כולל). 
המרכז ערוך ומוכן לקראת הפסטיבל לענות לפניות בכל נושא ועניין.
טלפון - *3977 | מייל - infocenter@ma-tamar.co.il | פייסבוק

אתר: תיירות ים המלח של המועצה

בכבוד רב,
המועצה האזורית תמר

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו